Morena

Serwis poświęcony dzielnicy Gdańsk Morena

Wiadomości

stat

Antresola - czyli jak zyskać więcej przestrzeni w mieszkaniu

Przykładowe mieszkanie z antresolą w inwestycji Domy pod Koroną Allconu.
Przykładowe mieszkanie z antresolą w inwestycji Domy pod Koroną Allconu. materiały inwestora

Osoby, które myślą o zakupie mieszkania coraz częściej poszukują lokali z antresolami. Dzięki temu rozwiązaniu zyskują większy metraż w dobrej cenie, a przestrzeń jest lepiej doświetlona. Odpowiedzią na ich oczekiwania są mieszkania z antresolą w inwestycji Domy pod Koroną przy ul. Morenowe Wzgórze zobacz na mapie Gdańska firmy Allcon.Antresola to rozwiązanie aranżacyjne dla tych, którzy chcieliby mieć mieszkanie dwupoziomowe, ale nie stać ich na taki wydatek. W odpowiednio wysokich mieszkaniach można zaprojektować półpiętro i zyskać dodatkową przestrzeń, którą można zaaranżować na sypialnię, bawialnię dla dzieci, pokój telewizyjny, kącik do pracy, bibliotekę lub garderobę.

Ale to niejedyne zalety takiego rozwiązania. Antresola w domu jest doskonałym sposobem na urozmaicenie przestrzeni we wnętrzu. W mieszkaniach z antresolą przestrzenie na górze i na dole przenikają się. Pojawiają się nowe perspektywy widokowe. Na salon można spoglądać z wysokości albo zerkać z dołu na to, co dzieje się na górze, jednak po części obie przestrzenie pozostają w ukryciu.

Antresola pozwala też podzielić w inny sposób przestrzeń salonu. Jej krawędź może stanowić granicę dla biblioteki, jadalni czy aneksu kuchennego. Warto również pamiętać, że wzajemne przenikanie się przestrzeni antresoli z częścią dolną pozwala lepiej doświetlić całość światłem dziennym za sprawą okien umieszczonych w skośnych dachach. Takie ułożenie daje znacznie więcej światła niż w przypadku okien pionowych. Kolejną zaletą okien dachowych jest poprawienie wentylacji.

Na koniec informacja, która z pewnością ucieszy wielu przyszłych klientów, którym zależy, żeby kupić mieszkanie o dużej przestrzeni użytkowej, a przy okazji nie przepłacić. Otóż warto pamiętać, że antresole są na ogół pomieszczeniami ze skosami i pomimo tego, że w najwyższym punkcie mają często powyżej 3 m, to ze względu właśnie na skosy wysokość przy bocznych ściankach zmniejsza się nawet do 60 cm.

- Przy wyliczeniu metrażu pomija się powierzchnię poniżej wysokości 1,40 m, dzięki czemu klient dysponuje powierzchnią nawet o 30 proc. większą - wyjaśnia Tomasz Paszkowski, specjalista ds. marketingu firmy Allcon.
Jak liczy się powierzchnię użytkową w budynkach ze skosami:

  • powyżej 220 cm - 100 proc. powierzchni

  • od 140 cm do 220 cm - 50 proc. powierzchni

  • poniżej 140 cm - nie wlicza się

To oznacza, że w mieszkaniach z antresolami, gdzie są skośne dachy, klient dysponuje dodatkową powierzchnią w obrysie podłogi.

Ofertę mieszkań z antresolami można znaleźć m.in. w Domach pod Koroną i na Królewskim Wzgórzu. Obie inwestycje realizowane są przez Allcon.
Ofertę mieszkań z antresolami można znaleźć m.in. w Domach pod Koroną i na Królewskim Wzgórzu. Obie inwestycje realizowane są przez Allcon. materiały inwestora
Dodaj zdjęcie do artykułu

Opinie (13)

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Galeria zdjęć dzielnicy Morena

    Pozostałe wiadomości z dzielnicy Morena

    Pozostałe newsy

    Forum dzielnicy Morena